0

فیلم کوتاه “دوئل” به کارگردانی ” محمدرضا خردمندان”

فیلم کوتاه دوئل

فیلم کوتاه دوئل به نویسندگی و کارگردانی ” محمدرضا خاکی ” در جشنواره‌های مختلف سینمایی، جوایز متعددی را کسب کرده است. از جمله‌ی این جوایز می‌توان به سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه جشنواره‌ی فیلم فجر، جایزه‌ی بهترین فیلم جشنواه کودک و نوجوان در سال 96 اشاره کرد. این فیلم همچنین به عنوان نماینده‌ی سینمای ایران در بخش فیلم‌های کوتاه جشنواره‌ی فیلم کن حضور داشته است. جایزه‌ی بهترین اثر کوتاه از جشنواره فیلم های ایرانی لندن، جایزه بهترین فیلم در بیستمین دوره جشنواره فیلم آسیایی رم و  جایزه بهترین فیلم بین المللی در مراسم جوایز فیلم خانوادگی آمریکا، از جلمه افتخارات بین‌المللی این فیلم است.

دانلود و تماشای آنلاین فیلم کوتاه دوئل

فیلم کوتاه دوئل رو به صورت آنلاین در سایت هنریست ببین و اگه دوست داری بیشتر با فیلم آشنا بشی این مطلب رو تا انتها بخون…! اگه دوست داشته باشی می‌تونی این فیلم کوتاه رو از طریق همین لینک دانلود کنی..!

یادداشتی در مورد فیلم

خردمندان در این فیلم به سراغ یک دغدغه‌ی انسانی رفته است. شکل گیری ساختار قدرت و اختلافات طبقاتی، همه به شکلی استعاری در یک مواجهه‌ی ساده به تصویر کشیده شده است.نکته‌ی قابل توجه در مورد فیلم، دوئل بین دو نوجوان است. در واقع آنچه فیلم ساز به دنیال انتقال آن به مخاطب است، تلنگری در باب نوع نگاه ما به امر وراثت است. چیزی که از مال و جاه و مقام گرفته تا اخلاق و رفتار، نسل به نسل از پدر به فرزند منتقل می‌شود. قربانی این ساختار به هم پیچیده، کودکان بی سرپرستی هستند که در خیابان ها بدون در اختیار داشتن کوچکترین امکانات آموزشی و تربیتی، به راحتی به کام مرگ کشیده‌ می‌شوند. فیلم کوتاه دوئل به کارگردانی محمدرضا خردمندان اگر چه سراغ سوژه‌ای تکراری رفته، اما به شکلی هنرمندانه شخصیت‌هایش را که سیاه و سفیدند، در یک دوئل واقعی ترسیم می‌کند. یکی با تفنگ آب پاش و دیگری با اسلحه‌ی شکاری.

فیلم کوتاه بیشتر ببین…!

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر