بعضی از آهنگ‌ها فراموش نشدنی و تاثیر گذارن، فرقی نمی‌کنه به چه زبونی خونده بشه… فرقی نمی‌کنه چقدر قدیمی باشه… فرقی نمی‌کنه که چند بار شنیده شده باشه… همون آهنگ‌هایی که هیچ‌وقت از پلی لیست‌ها پاک نمی‌شن… می‌خوایم از این به بعد بعضی از این آهنگ‌ها رو بهتون یادآوری کنیم که اگه تو پلی لیست‌تون نیست، بهش اضافه کنید. امکان دانلودش رو هم براتون می‌ذاریم؛ امروز قراره دانلود آهنگ Maybe I, maybe you از اسکورپیونز Scorpions رو براتون بذاریم. این آهنگ  در آلبوم Unbreakable و در اواخر سال ۲۰۰۰ منتشر شده و آهنگساز این قطعه انوشیروان روحانی است. قطعه «Maybe I Maybe You» در سال ۲۰۰۳ در آخرین اجرای این گروه معروف در «راک هال» (ROCK HALL) آلمان اجرا شد، 

معرفی بند اسکورپیونز (Scorpions Band)

اسکورپیونز (Scorpions Band) یک گروه هوی متال آلمانی است که در سال 1965 در رود هانوفر توسط رودولف شنکر تشکیل شد. از زمان تأسیس این گروه ، سبک موسیقی آن از هارد راک تا هوی متال متغیر بوده است. این ترکیب از سال 1979  تا 1992 موفق ترین تجسم از یک گروه موسیقی بود و شامل  Klaus Meine (کلاوس ماین- خواننده) ، Rudolf Schenker (رودولف شنکر- گیتار ریتم) ، Matthias Jabs (ماتیاس جابز – گیتار اصلی) ، Francis Buchholz (فرانسیس بوخولز – باس) و  Herman Rarebell  (هرمان رابل –  درام) بود. تنها عضو پیوسته گروه شنکر بوده است ، اگرچه ماین در تمام آلبوم های استودیویی اسکوپیونز حضور داشته است. ماتیاس جابز از سال 1979 عضوی ثابت گروه بوده است و پاوت ماکیودا و میکی دی نوازنده بیس ، به ترتیب از سال 2003 و 2016 در گروه اسکورپیونز بوده اند.

 دانلود آهنگ Maybe I, maybe you از اسکورپیونز Scorpions 2 2

در اواسط دهه 1970 ، با اضافه شدن گیتاریست معروف اولی جان راث (Uli ​​Jon Roth)  موسیقی اسکورپیونز به عنوان هارد راک تعریف شد. پس از عزیمت راث در سال 1978 و حضور کوتاه مدت برادر شنکر با نام کوچک مایکل و به دنبال راهنمایی های تهیه کننده دیتر دیرکس ، عقرب ها صدای خود را به سمت هارد راک / هوی متال تغییر دادند و ترانه‌های آن‌ها با تصنیف های قدرت راک مخلوط شد. در طول دهه 1980 این گروه نظرات مثبت و موفقیت تجاری را با انتشار آلبوم‌های حیوانات مغناطیسی ( Animal Magnetism) ، خاموشی (Blackout) ، عشق در اولین نیش (Love at First Sting) که از سال 1980 تا سال 1984 به فاصله‌ی هر دو سال منتشر شده ، بدست آورد.  ضبط زنده‌ی World Wide Live  در سال 1985 تحسین منتقدان موسیقی را برای‌شان به همراه داشت و سرانجام آلبوم تلفیقی سرگرمی وحشی (Savage Amusement) که در سال 1988 منتشر شد، به پرفروش‌ترین آلبوم این گروه تبدیل شد.

یازدهمین آلبوم استدیویی این گروه با نام Scorpions Crazy World در سال 1990 منتشر شد که بسیار مورد استقبال هواداران قرار گرفت. این آلبوم شامل آهنگ Wind of Change می‌باشد که سرود نمادین تغییرات سیاسی در شرق اروپاست. در اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 1990 ، همزمان با سقوط دیوار برلین، این آهنگ با بیش از چهارده میلیون نسخه فروش یکی از پر فروش ترین تک آهنگ‌ها در جهان است. عقرب ها در مجموع با بیش از 110 میلیون دلار رکورددار فروش در بین گروه‌های موسیقی‌اند. آن‌ها 18 آلبوم استودیویی ، 27 آلبوم تلفیقی و 74 تک آهنگ منتشر کرده اند. شش تک آهنگ آنها به رتبه اول جدول فروش در کشورهای مختلف رسیده است.

رولینگ استون عقرب ها را “قهرمانان هوی متال” توصیف کرد و MTV آن‌ها را “سفیران راک” نامید. آن‌ها جوایز معتبری مانند سه جایزه موسیقی جهانی ، ستاره‌ای در دیوار راک هالیوود و جایزه‌ی حضور در نمایشگاه دائمی تالار مشاهیر راک اند رول را دریافت کرده اند. در سال 2015 ، گروه اسکورپیونز 50امین سالگرد تأسیس خود را جشن گرفت.

دانلود و پخش آنلاین آهنگ Maybe I, maybe you از اسکورپیونز (Scorpions Band)

انوشیروان روحانی یکی از معروف‌ترین آهنگ‌سازان ایرانی در عرصه‌ی بین‌المللی است. همکاری یک آهنگساز ایرانی با بند معروف عقرب‌ها که در جهان شناخته شده‌اند، یکی از افتخارات موسیقی ایرانی است. انوشیروان روحانی در ساخت این قطعه، سعی کرده حال و هوای موسیقی شرقی را حفظ کند. این قطعه یکی از موفق‌ترین ترک‌های آلبوم شکست ناپذیر (Unbreakable) از گروه اسکورپیونز است.

 دانلود آهنگ Maybe I, maybe you از اسکورپیونز Scorpions 1
Matthias Jabs in 2014

متن آهنگ Maybe I, maybe you از اسکورپیونز (Scorpions Band) به همراه ترجمه

Maybe I, maybe you
شاید من و شایدم تو
Can make a change to the world
بتونیم دنیا رو تغییر بدیم
We’re reaching out for a soul
ما به فکر نجات اون روحی هستیم
That’s kind of lost in the dark
که در تاریکی گم شده
Maybe I, maybe you
بتونیم دنیا رو تغییر بدیم
Can find the key to the stars
بتونیم راهی به سوی ستاره ها پیدا کنیم
To catch the spirit of hope
تا روح امید رو بدست بیاریم
To save one hopeless heart
و به یه قلب ناامید، امید ببخشیم
You look up to the sky
تو به آسمون نگاه می کنی
With all those questions in mind
و یه عالمه سوال توی ذهنت هست
All you need is to hear
فقط کافیه گوش کنی
The voice of your heart
به صدای قلبت
In a world full of pain
در این دنیای پر از درد
Someone’s calling your name
یکی داره صدات می کنه
Why don’t we make it true
چرا خودمون همه چی رو روبه راه نکنیم
Maybe I, maybe you
شاید من و شایدم تو
....
Maybe I, maybe you
شاید من و شایدم تو
Are just dreaming sometimes
فقط بعضی وقتا این رویا رو ببینیم
But the world would be cold
اما این دنیا سرد و بی روح میشه
Without dreamers like you
اگه من و تو رویاپردازی نکنیم
Maybe I, maybe you
شاید من و شایدم تو
Are just soldiers of love
سربازانی هستیم در خدمت عشق
Born to carry the flame
و به دنیا اومدیم تا شعله عشق رو
Bringin'(2) light to the dark
به این تاریکی هدیه بدیمهنگ
You look up to the sky
تو به آسمون نگاه می کنی
With all those questions in mind
و یه عالمه سوال توی ذهنت هست
All you need is to hear
فقط کافیه گوش کنی
The voice of your heart
به صدای قلبت
In a world full of pain
در این دنیای پر از درد
Someone’s calling your name
یکی داره صدات می کنه
Why don’t we make it true
چرا خودمون همه چی رو روبه راه نکنیم
Maybe I, maybe you
شاید من و شایدم تو 
playlist